WebHostingTalk

100 tys. IOPS w Oktawave dla każdej instancji.

Ruszyły publiczne testy beta chmury obliczeniowej Oktawave. To obecnie najszybsza infrastruktura typu cloud computing na świecie udostępniająca moc obliczeniową, storage, aplikacje oraz środowiska bazodanowe. W przeprowadzonych testach wydajności Oktawave osiąga wyniki lepsze od usług udostępnianych przez takie firmy jak Amazon czy Rackspace.

„Chmura obliczeniowa Oktawave zrodziła się m.in. z potrzeb lokalnego rynku. Polskie firmy chcą korzystać z nowoczesnych technologii, chcą optymalizować swoją infrastrukturę i koszty. Rozumieją też, że tradycyjny hosting jest już niewystarczający, a zagraniczne chmury niosą ze sobą wiele ograniczeń. Chcemy to zmienić” – mówi Maciej Kuźniar, dyrektor projektu Oktawave.

Czym wyróżnia się Oktawave?

Oktawave to szybkość. W zakresie dostępu do danych podczas testów w środowisku laboratoryjnym udało się osiągnąć wydajność na poziomie 1 000 000 IOPS dla pojedynczej instancji wyposażonej w 32 GB RAM oraz 16 VCPU (w trakcie testu random read) oraz 3 GB/s ciągłego transferu danych (dla odczytu oraz zapisu). Dbając o możliwie najlepszą stabilność platformy beta, maksymalna wydajność pojedynczej instancji została ograniczona do 100 tys. operacji wejścia wyjścia w pierwszym etapie testów i będzie sukcesywnie zwiększana w miarę potwierdzania stabilności systemu.

Chmura tagów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *