WebHostingTalk

Alcatel-Lucent zadebiutuje na rynku routerów rdzeniowych

Firma Alcatel-Lucent wejdzie na rynek routerów rdzeniowych, gdzie chce z powodzeniem walczyć z takimi gigantami jak Cisco czy Jumper. Do tej pory  korporacja świetnie sobie radzi na rynku routerów brzegowych, gdzie z sukcesami konkuruje z największymi gigantami posiadając już 25% udziałów w całym rynku routerów brzegowych. Routery rdzeniowe przeznaczone są dla dostawców usług transmisyjnych. Premiera w III kwartale 2012 roku, lub na początku 2013 roku.

 

“Dla usługodawcy oferującego transmisje danych nowe routery będą oferować doskonałą wydajność oraz niski pobór energii.” – powiedział Lindsay Newell, wiceprezes ds. marketingu w Alcatel-Lucent.
Jeden z nowych modeli – 7950 XRS-40 obsługuje przepustowość na poziomie 32Tb/s, posiada 160 portów 100Gigabit. Czyni go to najwydajniejszym routerem rdzeniowym na świecie oraz najbardziej energooszczędnym według przelicznika wydajność/pobór energii. Jeżeli nowy produkt firmy Alcatel-Lucent przyjmie się na rynku to firma może liczyć na spore zyski. Routery rdzeniowe są niezbędne w sieciach szkieletowych czy sieciach regionalnych w dużych miastach.
Poniżej tabela opisująca specyfikację routerów rdzeniowych korporacji Alcatel-Lucent:

 

Źródło i zdjęcia: zdnet.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *