WebHostingTalk

AOL prezentuje mini centrum danych

Firma AOL zaprezentowała w tym tygodniu Micro Data Center, które jest zdolne pracować na dworze. Korporacja ma ambitny plan kształtowania własnej infrastruktury za pomocą małych, bezzałogowych centrów danych, które mogą być zarządzane zdalnie. Głównym atutem takiego rozwiązania jest fakt możliwości rozproszenia serwerowni na całym świecie.

„Elastyczność Micro Data Center pozwala nam rozmieścić je po całym świecie. Jest to rozwiązanie znacznie tańsze niż budowa tradycyjnych centrów danych ” – powiedział wiceprezes ds. operacji w firmie AOL, Michael Manos. Nie oznacza to, że korporacja całkowicie przestanie wykorzystywać tradycyjne centra danych.

Micro Data Center będzie wykorzystywane przez AOL do rozbudowy infrastruktury hostingowej. Dzięki możliwości postawienia mini centrum danych w każdej lokalizacji, firma ma zamiar otworzyć się na rynek usług chmurze. Zastosowanie mini serwerowni jest znacznie tańsze aniżeli wykorzystanie typowych centrów danych. Dzięki gęstemu ulokowaniu serwerów w środku, Mikro Data Center oferuje 5 razy większą wydajność obliczeniową aniżeli wydzierżawienie za tą samą sumę pieniędzy miejsca w typowej serwerowni.

 

Od niedawna firma OVH stosuje podobne centra danych, z tymże francuska firma wykorzystuje do tego celu zwyczajne kontenery. Czyżby nadchodziła nowa era na tanie centra danych? Czas odpowie  na to pytanie.

Więcej informacji o rozwiązaniu OVH:
http://www.wht.pl/ovh-wdraza-kontenerowe-centra-danych/

Źródło: datacenterdynamics.com
Zdjęcia: Blog Michaela Manosa

Chmura tagów

Jedna odpowiedź do “AOL prezentuje mini centrum danych”

  1. Kamikadze pisze:

    Fajnie to wygląda, moglibyście poszukać filmiku z prezentacją pracy takich „szafeczek” :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *