WebHostingTalk

Apple kupuje grunty w Północnej Karolinie

Koncern Apple kupił dużą działkę w Karolnie Północnej, około 10 km na północ od miasta Maiden, gdzie obecnie firma buduje ogromne centrum danych. Serwerownia w Maiden będzie zasilana wyłączanie przez energię odnawialną. Spekuluje się, że Apple zamierza wykorzystać zakupione grunty na farmę paneli słonecznych.

Korporacja zapłaciła za działkę o powierzchni 220 hektarów około 3 milionów dolarów. Nieruchomość mieści się w mieście Conover. Firma najprawdopodobniej na gruncie zbuduje ogromną farmę słoneczną. W maju, gdy spadła fala krytyki na Apple za niewykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, firma zobowiązała się do zasilania swojego przyszłego centrum danych w Maiden energią odnawialną. Druga osada złożona z paneli słonecznych będzie znajdować się obok nowej serwerowni.

Firma przewiduje zapotrzebowanie na energię elektryczną na poziomie 20 MW przy 100% wykorzystaniu. Dwie słoneczne farmy oraz ogniwa paliwowe Bloom Energy zapewnią 60% mocy. Pozostałe 40% zapotrzebowania na energię odnawialną Apple zakupi od komercyjnych dostawców.

 

Źródło: DataCenterDynamics

Chmura tagów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *