WebHostingTalk

Apple planuje budowę centrum danych w Reno

Korporacja Apple wciąż rozwija swoją infrastrukturę center danych w celu zaspokojenia rosnących usług w chmurzę. Tym razem firma zainwestuje równy miliard dolarów, by w ciągu 10 lat wybudować ogromne centrum danych w nowym parku technologicznym w pobliżu Reno w stanie Nevada.

„Mamy nadzieję na wybudowanie kolejnego centrum danych firmy Apple w Reno do obsługi sklepu Apple iTunes, App Store i niezwykle popularnych usług w chmurze. Po zatwierdzeniu, projekt ten będzie poszerzał naszą obecność w stanie Nevada. W planach mamy wiele innych plac budowlanych w Reno. Obecnie w naszych wszystkich serwerowniach w USA zatrudniamy prawie 400 pracowników” – powiedział rzecznik firmy Apple.

Park technologiczny w Reno zajmuje powierzchnię ponad 2,200 hektarów. Właściciele ziem uważają, że na terenie można wybudować centra do 1,5 mln metrów kwadratowych. Wstępne plany w parku sugerują wykorzystywanie energii odnawialnych, w tym 100 MW energii wiatrowej, 20 MW energii z paneli słonecznych i do 20 MW energii geotermalnej.

Apple po raz kolejny koncentruje się na energii odnawialnej. Centrum danych w Maiden wykorzystane zostaną panele słoneczne i ogniwa paliwowe do wygenerowania 124 mln kWh energii. Taka ilość energii jest wystarczająca do zasilenia 10,874 domów. Firma oprócz centrum w Maiden, buduje również kolejne w Prineville w stanie Oregon. Serwerownia w Prineville również ma korzystać ze źródeł energii odnawialnej.

Źródło: datacenterknowledge

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *