WebHostingTalk

ATM podłączył się do punktu wymiany ruchu w Moskwie

ATM, właściciel i operator ogólnopolskiej sieci światłowodowej Atman poszerzył zasięg swojej sieci o kolejny zagraniczny punkt wymiany ruchu internetowego — MSK-IX w Moskwie, co rozszerzyło zagraniczny zasięg sieci do 7400 km.

Jak przekonuje ATM uczestnictwo w moskiewskim węźle wymiany ruchu zoptymalizuje koszty dostępu do Internetu i innych usług Atman i otworzy drogę do wschodnioeuropejskich zasobów internetowych. Klientom spółki korzystającym z usług IP bezpośredni styk sieci Atman z rosyjskimi operatorami i dostawcami treści zapewni  lepszą jakość usług i zmniejszy opóźnienia w transmisji danych. Czwarte łącze międzynarodowe sieci Atman oznacza także krótsze ścieżki routingu (trasy wysyłania pakietów danych)  i dodatkową redundancję (nadmiarowość) w łączności z zasobami poza Polską, a co za tym idzie także większe bezpieczeństwo telekomunikacyjne.

Spółka podkreśla, że uruchomienie łącza do Moskwy wpisuje się w realizowaną strategię rozwoju ATM, ukierunkowaną na poszerzanie oferty Atman dla klientów zagranicznych m.in. poprzez obecność w kluczowych węzłach międzyoperatorskich. Jednocześnie jest to ważny krok w rozwoju biznesu spółki skierowanego na Wschód. Dzięki temu spółka zyskuje nowe możliwości pozyskiwania klientów w regionie środkowo i wschodnioeuropejskim.

Źródło: rpkom.pl

Chmura tagów

2 odpowiedzi na “ATM podłączył się do punktu wymiany ruchu w Moskwie”

 1. Jan pisze:

  Żadna część jak i całość utworów
  zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub
  dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób
  (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na
  wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko
  pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także
  zamieszczaniem w Internecie – bez pisemnej zgody GREMI MEDIA Sp. z
  o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w
  części bez zgody GREMI MEDIA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem
  prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. Czy przeklajacy przeczytal stopke wszystkie prawa zastrzezone??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *