WebHostingTalk

Brytyjskie DC Melbourne ma nowego właściciela

Działająca od 11 lat brytyjska serwerownia Melbourne ma nowego właściciela. Jak poinformowano w opublikowanym wczoraj komunikacie prasowym, udziały w datacenter z Manchesteru trafiły do iomart Group, dużej brytyjskiej firmy hostingowej notowanej na London Stock Exchange. Grupa iomart moze pochwalić się własnymi datacenter w Londynie, Maidenhead, Glasgow, Leicester oraz Nottingham. Teraz do lokalizacji zostanie dopisana także należąca poprzednio do Melborune serwerownia w Manchesterze.

Melbourne.co.uk zostało założone w 2000 roku, przez 18 letniego Daniela Keighrona-Fostera, wówczas studenta wspomaganego przez fundusze swojej rodziny.  Mimo młodego wieku, Daniel wiedział jak rozkręcić ten biznes. Od początku firma stawiała na segment premium – markowy sprzęt (serwery Della) oraz indywidualne podejście do klienta, oferując to w cenie minimalnie wyższej od konkurencji. Teraz została sprzedana za 6,5 miliona funtów.

Obecnie serwerownia posiada ponad 600 klientów wynajmujących serwery dedykowane lub korzystających z kolokacji i 30 pracowników, a jej przychód w 2011 roku wyniósł 2 miliony funtów (z czego zyski przed opodatkowaniem to 630 tysięcy funtów). Jej właściciel zdecydował się na sprzedaż ponieważ było to niezbędne do dalszego rozwoju firmy. Daniel przez pewien czas pozostanie w Melbourne, aby wspierać nowego właściciela.

Ciekawe czy mżemy spodziewać się podobnych transakcji na naszym krajowym podwórku. Może macie jakieś przecieki na ten temat?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *