WebHostingTalk

Cogeco uruchamia centrum danych w Toronto

Czołowy dostawca usług transmisyjnych na terenie Kanady firma Cogeco uruchomiła nowe centrum danych zlokalizowane w Toronto. Serwerownia posiada dwa niezależne systemy zasilania energią elektryczną oraz dwa zapasowe generatory. W przeciwieństwie do innych centrów danych, które chłodzą pomieszczenia dmuchając powietrze przez podłogę, firma Cogeco w Toronto używa napowietrznego systemu chłodzenia.

„Toronto to idealna lokalizacja dla naszego kolejnego centrum danych. Dodatkowym atutem jest szybkość skorzystania z serwisów technicznych w przypadku awarii. Dzięki nowej lokalizacji mamy możliwość dostarczenia usługi o mniejszych czasach opóźnień. Nasza rozbudowana infrastruktura na to pozwala. Oprócz centrum w Toronto, budujemy kolejne w Barrie, które będzie pełniło rolę zapasowego” – powiedział Tony Ciciretto, prezes firmy Cogeco.

Cogeco jest największym operatorem transmisyjnym i właścicielem sieci światłowodowej do której mają dostęp klienci wszystkich serwerowni kanadyjskiego operatora. Firma jest w trakcie budowy kolejnego centrum w Barrie (około 60 mil na północ od Toronto). Serwerownia w Barrie będzie przeznaczona na zdalne kopie zapasowe na wypadek poważnej awarii centrum danych w Toronto. Korporacja zapewnia również hosting dla klientów biznesowych i profesjonalistów, którzy cenią sobie doskonałą jakość i obsługę. Firma obsługuje również prywatne chmury. W 2008 roku spółka Cogeco zakupiła część infrastruktury w Toronto.

Źródło: DCD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *