WebHostingTalk

Dell prezentuje serwery oparte na ARM

We wtorek firma Dell zaprezentowała pierwsze serwery oparte na procesorach ARM. Jest to kolejny po HP największy dostawca serwerów na świecie, który widzi w architekturze ARM spory potencjał. Pierwsze serwery oparte procesorach Marvella Armada XP już trafiły do nabliższych partnerów koncernu Dell.

Specyfikacja układu jest co najmniej ciekawa. Obudowa o wielkości 3U daje możliwość zainstalowania do 12 mini płyt głównych. Na każdej mini płycie głównej znajdą się cztery czterordzeniowe procesory firmy Marvell o nazwie Armanda XP, gniazdo pamięci RAM do 8GB DDR3, miejsce na dysk 2,5’SATA oraz zintegrowana karta sieciowa 1Gb/s. Każda z 12 mini płyt zużywa około 15 watów energii elektrycznej. Cały serwer oparty na 48 fizycznych procesorach zużywać ma maksymalnie do 180 watów energii elektrycznej, co w sumie daje w przeliczeniu około 0,9375 wata na jeden rdzeń procesora.

Nowe serwery Della kierowane są dla średnich i dużych firm, które nie boją się zainwestować w nową technologię. W zamian architektura ARM ma oferować znacząco niższe wydatki na energię elektryczną.

Źródło: Dell.com

Chmura tagów

Jedna odpowiedź do “Dell prezentuje serwery oparte na ARM”

  1. Krychu pisze:

    Ciekawe jak z wirtualizacją

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *