WebHostingTalk

Dzisiejsza awaria w SuperHost.pl

„Dziś w godzinach porannych miała miejsce poważna awaria na łączach serwisu hostingowego SuperHost.pl. Na tę chwilę sam serwis nie działa jak i wszystkich klientów korzystających z usług tej firmy. Jedyny kontakt z użytkownikami jest poprzez profil naFacebooku.

Fakt, dość lakonicznego komunikatu, może świadczyć, iż firma korzystała tylko z jednego łącza.

Uprzejmie informujemy, że nastąpiła awaria łącz naszego operatora. W tej chwili nie jesteśmy w stanie określić terminu naprawy usterki. Za utrudnienia, bardzo przepraszamy.

W komentarzach rozżaleni klienci pytają o szczegóły awarii i termin usunięcia. Jedna z internetowych firm wrocławskich informuje o przecięciu światłowodu NASK do Wrocławia. Termin usunięcia awarii do 8h?”

(…)

http://antyweb.pl/powazna-awaria-w-superhost-pl-dlaczego-firmy-hostingowe-nie-maja-odpowiednich-zabezpieczen/

Aktualizacja, 12:08:

Na Facebooku pojawił się wpis odnośnie awarii:

Informujemy raz jeszcze, że SuperHost.pl utrzymuje zapasowe łącze, dzięki czemu problem z jakim mamy do czynienia obecnie nie pojawił się w kilku ostatnich latach. Aktualnie nie działa zarówno łącze podstawowe, jak i zapasowe. Jak zostaliśmy poinformowani przed kilkoma minutami, jedna awaria występuje na linii Gdańsk-Warszawa, druga niezależnie na linii Warszawa-Wrocław. Informacje dotyczące czasu naprawy nie są niestety optymistyczne, prawdopodobnie nie będą to najbliższe 2 godziny.

Aktualizacja, 12:14:

Teraz dobra wiadomość:

Natychmiast po wiadomościach pesymistycznych dostaliśmy dobrą informację, że rozwiązano awarię łącza zapasowego. Czas dostępu (ping) może być nieznacznie wyższy niż w przypadku łącza podstawowego, ale wszystko wskazuje na to, że sytuacja zaczyna się poprawiać i stabilizować.

W wyżej wymienionych informacji można wywnioskować, iż SuperHost zadbał o zapewnienie zapasowych łącz, jednak wystąpił problem siły wyższej u obu operatorów jednocześnie.

Próbowaliśmy także nawiązać kontakt z osobą odpowiedzialną za PR w firmie SuperHost, jednak od pracownika agencji Lubudubupr.pl otrzymaliśmy informację, iż aktualnie już nie współpracują. Jeżeli uda nam się uzyskać więcej szczegółów na temat dzisiejszego incydentu, na pewno o tym napiszemy.

Źródła: 
http://www.facebook.com/superhostpl
http://www.superhost.pl

Jeśli posiadają Państwo jakiekolwiek informacje na temat dzisiejszej niedostępności łącz, prosimy o kontakt na pr@wht.pl

2 odpowiedzi na “Dzisiejsza awaria w SuperHost.pl”

  1. […] Niniejszy artykuł jest kontynuacją artykułu http://www.wht.pl/dzisiejsza-awaria-w-superhost-pl/ […]

  2. eugen pisze:

    No awaria siła wyższa. Zdarzają się wszędzie i nawet u takich operatorów jak nazwa czy home. Ja na razie nie zamierzam rezygnować z superhost. Bo gdzie w tej cenie znajde równie wyśrubowane parametry techniczne serwerów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *