WebHostingTalk

e24cloud – odzyskano 100% danych + Case study

Jak informuje e24cloud na swoim blogu:

Krótkotrwała przerwa w dostawie zasilania spowodowała uszkodzenie kilku macierzy produkcyjnych oraz mirrorów środowiska wirtualizacyjnego e24cloud.com. Na skutek tego, wszyscy nasi użytkownicy, którzy nie korzystali z możliwości tworzenia backupu w panelu (koszt: 2,17 zł miesięcznie za 1GB danych) utracili dostęp do danych. Awaria dotknęła zarówno klientów indywidualnych trzymający w chmurze prywatne dane, jak również popularne serwisy internetowe.

Ponad tydzień temu rozpoczęliśmy przywracanie danych pierwszym użytkownikom. Dziś publikujemy case study, które szczegółowo opisuje proces odzyskiwania danych z uszkodzonych macierzy. Podobne awarie dotknęły największe firmy oferujące rozwiązania w chmurze (Amazon, Rackspace, Google). W wielu przypadkach utraconych danych nigdy nie udało się odzyskać.

Nie szczędziliśy wysiłków i środków, aby odzyskać wszystkie, utracone podczas awarii dane. Cel został osiągnięty. Po tygodniu ciężkiej pracy naszych administratorów oraz specjalistów od odzyskiwania danych z MyData, udało się przywrócić klientom 100% utraconych danych.

Zapraszamy do zapoznania się z case study (wersja HTML). Znajdziecie tam bardzo szczegółowy opis prac od momentu awarii do zakończenia operacji przywracania danych. Dokument jest udostępniony publicznie, aby mógł służyć jako drogowskaz dla wszystkich tych, którym zdarzy się podobna awaria. Możecie także pobrać plik PDF.

 Trochę czasu im zajęło, ciekawe jakie koszta, ale wybrnęli z całej dramatycznej sytuacji. Powiem szczerze, iż spodziewałem się, że próg odzyskanych danych wyniesie maksymalnie 70%, a tu proszę. To musiało być baaardzo drogie odzyskiwanie danych :)

Chmura tagów

2 odpowiedzi na “e24cloud – odzyskano 100% danych + Case study”

 1. Cmr pisze:

  to czy odzysali 100% danych to uzytkownicy moga napisac, nie oni… a to ze nie mili bqpu to kpina z klientow i zadne pokazywanie generatorow i case study tego nie zmieni, gdybym mial tam cokolwiek musialbym na glowe upasc zeby zaufac jeszcze raz .. a Panu z PR`u beyondu gratuluje

  „Podobne awarie dotknęły największe firmy oferujące rozwiązania w chmurze
  (Amazon, Rackspace, Google). W wielu przypadkach utraconych danych
  nigdy nie udało się odzyskać”

  jesli to mial nam uzmyslowic ze kazdemu moze zdarzyc sie awaria… to ja sie zapytam przewrotnie skoro wiedzieliscie o takich awariach dalczego sie przed nimi nie zabezpieczyliscie… owszem amazon miala awarie… ale bqpy robili w przeciwienstwie do was

 2. 4dago pisze:

  Przepraszam, ale nie rozumiem? Odzyskano 100% wszystkich danych czy tylko 100% danych zbackupowanych? W końcu nie wiem czy Ci, którzy zaoszczędzili 2,17 miesięcznie odzyskali swoje dane czy też nie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *