WebHostingTalk

Ekologiczna serwerownia Apple

Dosyć niedawno organizacja Greenpeace protestowała pod siedzibą Apple. Powodem protestów był raport wykorzystywanych przez centra danych źródeł energii, w którym Apple jest na niechlubnej ostatniej pozycji pod względem energii pochodzącej ze spalania węgla. Tim Cook podał do wiadomości, że korporacja otrzymała zgodę na budowę słonecznej farmy. Dzięki takiemu posunięcu  60% energii zasilającej Apple będzie wytwarzana na miejscu i co najważniejsze będzie w 100% odnawialna.

„Jest to dobra wiadomość, Apple traktuje poważnie setki tysięcy klientów, którzy wnioskowali o chmurę zasilaną czystą energią, a nie brudnym węglem” – skomentował Gary Cook z organizacji Greenpeace.

Apple zamierza wybudować na powierzchni prawie 100 hektarów elektrownię słoneczną o mocy 8 megawatów.  W połączeniu z biogazownią koncern wytworzy na miejscu prawie 20 megawatów energii odnawialnej. Po raz pierwszy w historii firma z działu IT decyduje się na budowę tak wielkiej farmy słonecznej.  Media skomentowały tą wiadomość jako działanie pod publikę. Stało się tak, gdyż ludzie zaczęli popierać strajk Greenpeace, a firma Apple żeby nie stracić na wizerunku zainteresowała się czystą energią.

Jedna odpowiedź do “Ekologiczna serwerownia Apple”

  1. Graj Mac pisze:

    I jedni mają korzyść (reklama, marketing ze strony apple) i drudzy (jednak czysta energia będzie użyta, mniej zanieczyszczeń). Mi wcale to nie przeszkadza, że robią to pod publikę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *