WebHostingTalk

Equinix inwestuje 28,5 mln dolarów w rozwój serwerowni

Operator Equinix ogłosił w poniedziałek, że rozpoczął czwartą fazę prac w centrum danych Singapore International Business Exchange. Prace polegają na rozbudowie SG2 i tym samym zwiększeniu liczby szaf do 3,256. Hosting i rynek chmury w Singapuru jest najszybciej rozwijającym się w całej Azji. Popyt na usługi w chmurze w ciągu roku wzrósł o 50 procent.

„Wiele firm w regionie Azji i Pacyfiku zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z chmury. Jest to nowy sposób dostarczania usług IT. Statystyki firmy Gartner wykazały, że w ubiegłym roku wydatki na centrum danych w samej Azji i Pacyfiku osiągnęły poziom dziesięciu miliardów dolarów. Możliwość oferowania usług cloud w Singapurze zwiększy popyt na chmurę w ciągu najbliższych kilku lat. Wiele firm czy instytucji finansowych umieści usługi cloud w swoich planach biznesowych. Rozbudowa SG2 pozwoli nam skutecznie zaspokoić duży popyt klientów, a także dodatkowo wzmocnić pozycję Singapuru jako światowego dostawcę usług informatycznych dla firm chcących rozwijać się w Azji” – skomentował Klemens Goh, dyrektor zarządzający Equinix na terenie Azji Południowej.

Zapowiedź rozbudowy jest częścią programu Equinix w celu zaspokojeniu popytu w Azji. Firma w ubiegłym roku otworzyła trzy nowe centra danych w Hong Kongu, Sydney i Tokio. Wykorzystując sieć Equinix mamy dostęp do bezpiecznej platformy, klienci zyskają dostęp z niskim czasem opóźnień do usług dużej ilości firm.

 

Źródło: theWHIR

Chmura tagów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *