WebHostingTalk

Google planuje centrum danych w Chile

Firma Google ogłosiła o rozszerzeniu swojej infrastruktury w Ameryce Południowej. Gigant przedstawił plany budowy centrum przetwarzania danych w Chile za sumę 150 milionów dolarów. Obiekt będzie pierwszą serwerownią Google w Ameryce Łacińskiej.

„Budowa tego centrum danych w Chile to ekscytujący krok dla nas, ponieważ korzystanie z dóbr internetu w Ameryce Łacińskiej stale rośnie. Ludzie szukają informacji, rozrywki, nowych możliwości biznesowych, lepszych sposobów łączenia się z przyjaciółmi czy rodziną. Budujemy serwerownie, aby użytkownicy w całej Ameryce Łacińskiej mieli możliwość dostępu do najszybszych i niezawodnych usług Google.”

Centrum danych będzie znajdować się w mieście Quilicura, które posiada około 125 tys. mieszkańców. Korporacja Google twierdzi, że zdecydowała się na budowę data center w Chile dzięki niezawodnej infrastrukturze oraz przejrzystych i przyjaznych dla biznesu przepisów. Firma nie podała jeszcze szczegółowych informacji na temat planów obiektu. Budowa ma ruszyć z początkiem 2013 roku. Oprócz stworzenia nowych miejsc pracy przy budowie, centrum danych w Chile będzie zatrudniać do 20 osób.

Źródło: DataCenterKnowledge

Chmura tagów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *