WebHostingTalk

Darmowa alternatywa dla WHMCS

Na rynku pojawił się niedawno nowy skrypt ułatawiający zarządzanie hostingiem pod nazwą HostersBill. Jest to darmowa alternatywa dla takich aplikacji jak HostBill albo WHMCS, przygotowana przez programistów z Indii.HostersBill współpracuje z cPanelem, Pleskiem oraz DirectAdminem (w ograniczonym zakresie) i oferuje zarówno panel użytkownika jak i administratora. Skrypt umożliwia także rejestrację domen oraz automatyczne płatnosci poprzez PayPal i AlertPay (Payza).

Z dema dostępnego na stronie www.hostersbill.co.in wynika, że jego autorzy wzorowali się głównie na popularnym WHMCS, co nie jest z pewnością wadą. W nowej wersji (v2) skryptu, która ma się pojawić lada moment wprowadzono opcję transferu domen, osobne szablony stron zamówień dla serwerów VPS i dedykowanych, support dla panelu administracyjnego Kloxo oraz kilka innych zmian.

Skrypt jest dostępny za darmo, ale chętni mogą też zapłacić 36 dolarów, aby uzyskać dostęp do supportu na livechacie, usunąć branding oraz otrzymać darmową instalację skryptu na serwerze.

4 odpowiedzi na “Darmowa alternatywa dla WHMCS”

 1. sam pisze:

  its very nice.
  thanks for posting !

 2. TomekNICon pisze:

  Co lepsze.. ten skrypt czy hostingtool?

 3. Dominik pisze:

  skąd można ściągnąć ten skrypt?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *