WebHostingTalk

HP udostępnia swoją chmurę OpenStack do testów.

W wyścigu do pierwszeństwa w uruchomieniu pierwszej komercyjnej chmury na bazie stosu oprogramowania OpenStack na razie wygrywa RackSpace, od kilku miesięcy dostępne są też usługi na baze OpenStack z firmy Internap, ale HP, też już ma się czym pochwalić. Od wczoraj do publicznych testów dostępne są trzy komponenty chmury HP, z atrakcyjnym cennikiem. Czy zmusi to Amazon do obniżenia swoich cen?

Zamknięte testy chmury HP rozpoczęły się jesienią zeszłego roku, dostępna ona była tylko dla wybranych partnerów serwerowego giganta, który od samego początku był jednym z głównych mecenasów OpenStack. Zorawar Singh, szef HP Cloud Services, chce, by udostępnienie chmury jego firmy do testów publicznych było uznane za dowód całkowitego oddania sprawie projektu – co jest szczególnie ważne teraz, gdy Citrix, który w OpenStack „wszedł” w tym samym czasie co HP, zdecydował się odejść z prac i skupić na własnym CloudStacku.

„Będziemy wciąż budowali, integrowali i wdrażali funkcjonalności projektowane pod kątem deweloperów, przeznaczone do wspierania światowej klasy chmury, pozwalającej naszym klientom i partnerom uruchamiać usługi webowe wielkiej skali, o globalnym zasięgu” – stwierdził Singh.

Chmura tagów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *