WebHostingTalk

HP ułatwia małym i średnim firmom rozwój w mobilnym świecie

Na świecie jest już w użyciu ponad 1,1 miliarda urządzeń mobilnych.(1) Przedsiębiorstwa i instytucje różnej wielkości muszą więc zapewniać do nich dostęp, bezpieczeństwo i zarządzanie nimi. Dotyczy to także danych generowanych przez urządzenia mobilne. Idealną platformę bezpiecznego, stałego dostępu do danych i aplikacji stanowi konwergentna infrastruktura HP. Dzięki rozwiązaniom partnerów, takim jak Citrix, Microsoft i VMware, HP zapewnia także lepszą dostępność i wydajność pracowników, zgodnie ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na mobilność.

Nowa oferta HP obejmuje rozwiązania i usługi technologiczne oraz programy finansowania i szkolenia, które umożliwiają mającym ograniczone zasoby małym i średnim firmom uproszczenie infrastruktury informatycznej i rozwijanie współpracy w coraz bardziej mobilnym świecie.

Predefiniowane rozwiązania chronią i upraszczają mobilny dostęp
Badanie firmy Gartner pokazuje, że do 2016 r. co najmniej 50% użytkowników poczty elektronicznej w przedsiębiorstwach będzie wykorzystywało tablety lub inne urządzenia mobilne zamiast tradycyjnych komputerów biurkowych.(2) Tendencja do uzyskiwania dostępu do poczty i innych danych biznesowych za pomocą takich urządzeń wymaga od małych i średnich firm przygotowania swojej infrastruktury do obsługi zwiększonej mobilności.

Nowe rozwiązania i usługi HP umożliwiają m.in.:
Poprawę bezpieczeństwa za pomocą rozwiązania wirtualnego pulpitu HP Client Virtualization SMB. Rozwiązanie to obejmuje m.in. architektury referencyjne HP ProLiant Generation 8 (Gen8) oraz oprogramowanie do wirtualizacji oferowane przez firmy Citrix, Microsoft lub VMware. Zabezpiecza dane firmy dzięki przechowywaniu profili użytkowników i danych na centralnym serwerze. Pozwala to małym i średnim firmom zapewnić bezpieczny dostęp do aplikacji z terminali thin client, laptopów, tabletów i smartfonów. Nawet w razie utraty urządzenia informacje na serwerze są nadal chronione.

Zmniejszenie ryzyka i złożoności projektów wirtualizacji klientów dzięki usłudze HP Client Virtualization, Analysis and Modeling, która analizuje aktualne środowisko informatyczne w firmie średniej wielkości w celu uproszczenia i przyspieszenia wdrażania wirtualizacji oraz ułatwia wprowadzanie technologii mobilnej.
Uproszczenie wprowadzenia technologii mobilnej dzięki usłudze HP Transformation Experience Workshop for Mobility, która harmonizuje potrzeby biznesowe i informatyczne, gwarantując pracownikom dostęp do danych z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa.
Wydłużenie czasu pracy bez przestojów rosnącej liczbie pracowników mobilnych dzięki HP Business Protection Solutions, prekonfigurowanym architekturom referencyjnym opartym na konwergentnej infrastrukturze HP oraz najlepszych praktykach ochrony danych, bezpieczeństwa sieci i odtwarzania po awarii. Te rozwiązania dostosowywane do potrzeb małych i średnich firm ułatwiają opracowanie programu ograniczenia ryzyka w celu zapewnienia stałej dostępności danych firmy z urządzeń mobilnych.

Narzędzia do współpracy zwiększają wydajność pracowników mobilnych
Z myślą o przyspieszeniu upowszechnienia urządzeń mobilnych HP i jego partnerzy pomagają małym i średnim firmom zwiększyć wydajność pracowników i efektywność przedsiębiorstwa.
Małe i średnie firmy mogą usprawnić pracę zespołu dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu obejmującemu sprzęt i oprogramowanie, HP Unified Communications & Collaboration (UC&C) Solutions with Microsoft Lync. Umożliwia ono organizowanie bezpiecznych wideokonferencji, udostępniane informacji na pulpitach oraz współpracę, co zwiększa produktywność. Kompleksowe rozwiązanie UC&C obejmuje oprogramowanie Microsoft Lync, telefony HP Voice over Internet Protocol (VoIP), sieci HP oraz serwery ProLiant Gen8, pamięć masową i usługi HP.

Uproszczona infrastruktura ułatwia małym i średnim firmom wprowadzenie technologii mobilnej
Małym i średnim przedsiębiorstwom potrzebne są proste, niezawodne i ekonomiczne rozwiązania, które są w stanie obsłużyć rosnącą ilość danych i nowe aplikacje w środowiskach stacjonarnych i bezprzewodowych. Nowe rozwiązania oparte na konwergentnej infrastrukturze HP dają firmom następujące możliwości:
Uproszczenie zarządzania siecią dzięki HP Multi-Service Router (MSR) Series – kompletnej, dającej się dostosować platformie, która pozwala klientom płynnie wdrażać zmiany w sieciach, integrując zabezpieczenia oraz funkcje sieci przewodowej i bezprzewodowej w jednym urządzeniu.
Zmniejszenie kosztów zasilania dzięki serii przełączników HP 1910 8G wyposażonych w energooszczędną technologię Power over Internet (PoE). Umożliwiają one prosty, niezawodny i niedrogi dostęp do sieci i korzystanie z aplikacji multimedialnych, takich jak przesyłanie głosu i wideo.
Rozwiązanie problemu lawinowego wzrostu ilości danych nieusystematyzowanych generowanych przez rosnącą liczbę pracowników mobilnych, dzięki pamięci masowej HP X5000 charakteryzującej się dużą pojemnością i prostym zarządzaniem. Ta klastrowa platforma NAS o wysokiej dostępności skraca czas potrzebny na administrowanie w małych i średnich firmach, ponieważ zapewnia użytkownikom dostęp do danych w plikach z ich urządzeń mobilnych.

Większa pomoc dla małych i średnich firm oraz partnerów handlowych
HP oferuje małym i średnim firmom oraz partnerom handlowym szeroką gamę programów, które ułatwiają rozwój i tworzenie nowych strumieni przychodów, a także współpracę. Te rozszerzone programy dają następujące możliwości:
Atrakcyjne opcje finansowania w ramach programu HP Even Better Than Zero, który umożliwia firmom leasing sprzętu HP przy stawce leasingowej o współczynniku mniejszym niż zero, z opcją zakupu za atrakcyjną cenę rynkową, dostępne za pośrednictwem działu usług finansowych HP (HP Financial Services).
Rozwijanie umiejętności biznesowych właścicieli małych firm przez udział w programie e-learning HP Learning Initiative for Entrepreneurs (HP LIFE). Ta nowa platforma, oparta na przetwarzaniu w chmurze, udostępniana w hostingu w ramach infrastruktury HP Converged Cloud, oferuje bezpłatne informacje i kursy, które ułatwiają zakładanie i rozwój małych i średnich firm. Od 2007 r. program HP LIFE pomógł założyć lub rozwinąć ponad 19 700 firm i utworzyć 43 000 miejsc pracy na całym świecie.(3)

Dostępność
Udostępnienie rozwiązania HP Client Virtualization SMB Reference Architecture for Microsoft VDI jest zaplanowane na wrzesień 2012 r. Pozostałe rozwiązania i usługi są już obecnie dostępne w HP i za pośrednictwem partnerów handlowych na całym świecie. Więcej informacji na temat nowych rozwiązań HP dla małych i średnich firm można znaleźć pod adresem: http://www.hp.com/go/whatsnewforsmb.

Informacje o HP
HP tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi, biznes i społeczeństwo. Jako największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, HP dostarcza szerokie portfolio produktów, obejmujące drukarki, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną. Więcej informacji na temat HP można znaleźć pod adresem http://www.hp.com/.

(1) IDC, DC Directions 2012, “Mobility Devices: The Truth about Tablets, Touch, Notebooks, PCs and Phones,” Bob O’Donnell, maj 2012.
(2) Gartner Inc., “Gartner Reveals Top Predictions for IT Organizations and Users for 2012 and Beyond,” grudzień 2011.
(3) Źródła wewnętrzne HP.

Źródło: Informacja prasowa

Chmura tagów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *