WebHostingTalk

IBM otwiera centrum danych w Meksyku

Amerykańska firma IBM poinformowała o otwarciu swojego najnowszego centrum danych w Guadalajara w Meksyku. Placówka zapewnia całą gamę usług IT, od wirtualizacji, poprzez usługi w chmurze i kończąc na odzyskiwaniu danych. Nowy obiekt kosztował IBM około 30 milionów dolarów. Firma zapowiedziała kolejne inwestycje za około 40 mln dolarów.

Meksyk jest ważnym rynkiem dla IBM, firma działa w tym kraju już od 85 lat. „Posiadamy odpowiednie doświadczenie w prowadzeniu centrum danych. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować meksykańskim firmom nowe możliwości innowacji. Dzięki nam osiągną większą przewagę nad konkurencją ” – powiedział Hugo Santana, prezes i dyrektor generalny IBM w Meksyku.

Centrum danych IBM w Guadalajara zajmuje obecnie powierzchnię 603 m2. Firma ma możliwość rozbudowy serwerowni do wielkości ponad 2400 m2. Placówka oferuje zestaw nowoczesnych narzędzi zarządzania, w tym planowanie infrastruktury w 3D jak i również modelowanie w czasie rzeczywistym. IBM oferuje również swoim klientom analizy predykcyjne, aby w przyszłości wykluczyć jakiekolwiek przestoje. Obiekt jest jednym z 400 data center korporacji IBM w celu zapewniania usług IT.

Źródło: DataCenterDynamics

Chmura tagów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *