WebHostingTalk

Ifrontend wprowadza technologię WORM do swoich rozwiązań EonNAS

Firma Infortrend® zapowiedziała nowe oprogramowanie z technologią Write Once, Read Many (WORM — zapisz raz, odczytuj wiele razy) do swoich rozwiązań pamięciowych EonNAS. Zgodność z przepisami ma coraz większe znaczenie w środowiskach IT, a technologia WORM może się do niej przyczynić, umożliwiając zapisanie danych w nienadpisywalnym, nieusuwalnym i niemodyfikowalnym formacie, który gwarantuje integralność archiwum.

Niektóre kraje zdefiniowały ścisłe wytyczne odnośnie archiwów, których wdrażanie jest obowiązkowe dla organizacji z sektora rządowego, medycznego i finansowego. Firmy, które ich nie przestrzegają, narażają się na wysokie kary. W problemie tym, pomocna jest technologia WORM. Może ona pełnić funkcję „pamięci korporacyjnej” przechowującej szeroką gamę danych, w tym zdjęć, filmów wideo, kontraktów, zleceń zakupu, oświadczeń finansowych,  faktur, wiadomości e-mail i niezliczonych innych dokumentów biznesowych, które po zapisaniu nie mogą być modyfikowane.

Firmy, które rejestrują dużo danych rzeczywistego czasie rzeczywistym w warunkach terenowych – na przykład związane z meteorologią, oceanografią i astronomią – mogą wykorzystać technologię WORM, aby zabezpieczyć zarejestrowane dane przed nadpisaniem i zachować do późniejszej analizy albo w charakterze punktu odniesienia. Ponadto branże wykorzystujące dużo treści medialnych mogą archiwizować je bez obaw, że dojdzie do nadpisania poprzednich wersji.

Wprowadzenie technologii WORM do urządzeń Infortrend EonNAS jest ważnym krokiem, ponieważ systemy te obecnie oferują korzyści zarówno na poziomie IT, jak i biznesowym. Duże przedsiębiorstwa często mają szczegółową strategię zachowywania zgodności z przepisami, ale MŚP oraz biura domowe zwykle polegają na mniej zaawansowanych metodach. Wbudowując technologię WORM w swoje rozwiązania pamięciowe, Infortrend eliminuje tradycyjne obawy o modyfikację danych wbrew przepisom prawnym.

Thomas Kao, Senior Director of Product Planning w firmie Infortrend, powiedział:

„Infortrend kładzie duży nacisk na technologie przechowywania danych. Obecnie jednym z największych wyzwań biznesowych jest retencja niezmiennych danych w celu zachowania zgodności z przepisami. Wbudowaliśmy technologię WORM w nasze systemy EonNAS, aby pomóc firmom w skutecznej i zgodnej z przepisami prawnymi ochronie istotnych danych. Chcemy zaoferować im również funkcje charakterystyczne dla systemów pamięciowych klasy korporacyjnej.”.

Nowe oprogramowanie z technologią WORM jest obecnie dostępne dla systemów z serii EonNAS 1000 i EonNAS Pro. Wersje dla innych rodzin będą dostępne pod koniec 2012 roku.

Więcej informacji o rozwiązaniach Infortrend EonNAS można znaleźć pod adresem http://infortrend.com/global/Products/Families/EonNAS.

O firmie Infortrend

Założona w 1993 roku, Infortrend Corporation (Public TPE:2495) jest wiodącym dostawcą systemów pamięci masowej, koncentrującym się na wysokiej jakości, niezawodności i wartościach. Wykorzystując wiedzę technologiczną, rozwiązania pamięci masowej Infortrend są szeroko stosowane przez wiele przedsiębiorstw w różnych sektorach gospodarki. W ofercie firmy znajdują się takie rodziny produktów jak ESVA, EonStor DS, EonStor and EonNAS. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.infortrend.com.

Źródło: Informacja Prasowa Infrontend, strony HP. http://archive.techtree.com/techtree/jsp/article.jsp?article_id=85693&cat_id=505

Chmura tagów

Jedna odpowiedź do “Ifrontend wprowadza technologię WORM do swoich rozwiązań EonNAS”

  1. d.v pisze:

    A może byście się tak zdecydowali jak ta firma się nazywa? W tytule mamy Ifrontend, w treści artykułu już prawidłowo jest Infortrend.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *