WebHostingTalk

Microsoft gotowy konkurować z VMware?

Microsoft wraz z wydaniem Windows Server 2008 R2 twierdził, że Hyper-V przełamie w końcu dominację VMware.  Prawda okazała się bardzo brutalna dla giganta Redmond. Hyper-V nie okazał się na tyle dobrym rozwiązaniem, aby w jakimkolwiek stopniu zagrozić VMware. Tym razem ma być inaczej. Microsoft zabrał się do pracy i mamy całkowicie nowy produkt w  Windows Server 8. Oto kilka zmian:

– Możliwość adresacji do 1TB pamięci dla maszyny wirtualnej.
– Każda pojedyncza maszyna wirtualna może wykorzystać do 64TB pamięci wirtualnej.
– Windows Server 8 Beta obsługuje obecnie 160 logicznych rdzeni. Maksymalna liczba wirtualnych maszyn, które można uruchomić, wynosi obecnie 1024.
– Całkowicie nowy system plików – ReFS tzw. „odporny system plików”.  ReFS jest bardziej niezawodny niż NTFS, dodatkowo wykrywa i automatycznie koryguje błędy.
– Nowa usługa  o nazwie „Microsoft Online Backup”, umożliwiająca wykonywanie kopi zapasowej w publicznej chmurze Microsoftu.

 Jest to tylko kilka nowych funkcji. Microsoft deklaruje, że w finalnej wersji będzie aż 300 nowych opcji. Nie wszystkie zostały upublicznione. Co ciekawe Microsoft wyznaczył już sobie cel na rynku. Nowy Hyper-V ma ukrócić działanie VMware na rynku, zająć dogodną pozycję nie tylko w małych i średnich firmach, ale także dużych korporacjach.  Premiera nowego Windows Server już w tym roku.

A jak ze skalowaniem Hyper-V z Linuksami?  W tej sprawie Microsoft wiele do powiedzenia nie ma.

Źródło:  zdnet.com

Zdjęcia: techycentral.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *