WebHostingTalk

Netia rozbudowała swoje datacenter

Netia rozbudowała o kolejne 500 m2 swoje centrum kolokacyjne w Warszawie. Zwiększenie potencjału Netii na rynku Data Center nastąpiło na skutek powstania Data Center Alliance (DCA). W ramach DCA Netia wspólnie z partnerami, oferuje doskonale skomunikowane powierzchnie kolokacyjne w całym kraju.

– Na tę chwilę, wspólnie z partnerami, udostępniamy Klientom powierzchnie kolokacyjne w centrach danych, znajdujących się w: Warszawie, Krakowie i Łodzi. We wszystkich tych miejscach zapewniamy nie tylko doskonałe warunki utrzymania sprzętu, ale również bezpieczne, bardzo wydajne połączenia z siecią szkieletową Netii, jedną z najlepszych tego typu w Polsce – mówi Adam Dzielnicki, kierownik ds. rozwoju ofert dla klientów korporacyjnych w Netii.

Główne Centrum Kolokacji Netii zlokalizowane jest w Warszawie przy ul. Poleczki 13. Obiekt jest silnie zabezpieczony (ochrona fizyczna, monitoring, wielostopniowy system kontroli dostępu) a bezpieczeństwo zasilania zapewnione jest przez 2 niezależne linie energetyczne, system UPS-ów oraz generatory prądotwórcze uruchamiane automatycznie natychmiast w przypadku wystąpienia awarii. Centrum Kolokacji wyposażone jest w system klimatyzacji precyzyjnej z redundancją, utrzymujący odpowiednią temperaturę oraz wilgotność powietrza. Zabezpieczenie przeciwpożarowe stanowią zespoły obwodów typowych czujek p.poż., laserowego systemu wczesnej detekcji dymu VESDA oraz systemu gaśniczego Inergas, zintegrowanego w jeden system zabezpieczeń. Jak przystało na profesjonalne Data Center, obiekt wyposażony jest w podniesioną podłogę i pełną infrastrukturę umożliwiającą elastyczne prowadzenie instalacji infrastruktury klienckiej. Niewątpliwym atutem jest dostęp do pełnej palety usług Netii oraz zdywersyfikowany dostęp do łączy międzynarodowych o dużych przepływnościach (w tym bezpośredni dostęp NNI do sieci takich operatorów jak: Austria Telekom, T-Systems, Verizon) oraz do sieci TPSA, jak również do węzłów międzyoperatorskich.

Potencjał Netii na polskim rynku zwiększają powierzchnie kolokacyjne dostępne w ramach zainicjowanego przez tę spółkę Data Center Alliance (DCA). Pierwszymi członkami DCA są firmy o wieloletnim doświadczeniu na polskim rynku ICT: Polcom oraz Centrum Komputerowe ZETO z grupy Asseco. Wkrótce liczba członków DCA zapewne wzrośnie, gdyż Netia jest zainteresowana poszerzeniem tej inicjatywy, tak aby wspólnie z partnerami zapewnić obecnym i potencjalnym Klientom doskonale wyposażone i skomunikowane powierzchnie kolokacyjne we wszystkich głównych ośrodkach biznesowych w Polsce.

Więcej informacji na temat usług Data Center Netii znajduje się na stronie: http://biznes.netia.pl/datacenter.html

 

Jedna odpowiedź do “Netia rozbudowała swoje datacenter”

  1. Suzanna pisze:

    Peter, wcale nie uważam, by 150 euro było zaporową ceną. W noalnmrym europejskim kraju nie są to duże pieniądze. W Polsce, rzeczywiście tylko duże agencje decydują się na start w takim konkursie. Dlatego uważam, że to i tak zaszczyt skoro z wielu prac zagranicy wybrano tą z Polski. Co więcej uważam, że ta wg. Ciebie zaporowa cena, pomaga w podniesieniu prestiżu konkursu. Mają przynajmniej pewność, że ludzie nie zaczną masowo wysyłać prac, ktf3re są po prostu chłamem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *