WebHostingTalk

Nowe switche od firmy ZyXEL

ZyXEL Communications przedstawił nową serię inteligentnych, zarządzalnych przełączników warstwy 2 – ZyXEL 1910. Zaawansowane możliwości i przystępna cena tych urządzeń pozwolą firmom z sektora MSP na zaadaptowanie usług i aplikacji klasy enterprise.

Urządzenia z serii ZyXEL 1910 oferują wysoki poziom kontroli sieci oraz usługi QoS, niezbędne do poprawnego funkcjonowania aplikacji i usług wymagających dużej przepustowości i odpowiedniej wydajności – takich jak przesyłanie głosu, obrazu czy obsługa „chmury”.

Przełączniki oferują funkcjonalności takie jak obsługa SNMP, Ethernet 1Gb, wydajne zasilanie przez sieć Ethernet (PoE) czy interfejsy typu uplink 10Gb. Produkty te występują w dwóch wersjach: z 24 i 48 portami z obsługą PoE oraz funkcją stakowania. To czyni serię ZyXEL 1910 idealną dla małych i średnich firm poszukujących rozwiązań do sprawnej komunikacji, usług hostingowych, telefonii oraz monitoringu IP.

 – Seria ZyXEL 1910 to kompletna gama inteligentnych, zarządzalnych przełączników warstwy 2. Urządzenia zapewniają wydajność i funkcjonalność dla nowoczesnych aplikacji i usług. Pozwalają kontrolować i konfigurować parametry sieci komputerowej, zwiększając w ten sposób wydajność przesyłania danych, głosu i komunikacji wideo. – mówi Norbert Ogłoziński, Channel Sales Manager, ZyXEL Communications, dodając – Jest to także kompletne rozwiązanie zarówno do mniejszych sieci SMB, jak i większych rozwiązań korporacyjnych.

ZyXEL dostarcza swoje rozwiązania głównie małym i średnim przedsiębiorstwom. Dzięki doświadczeniu na rynkach takich jak edukacja czy HoReCa producent może oferować szeroki zakres atrakcyjnych rozwiązań dla swoich partnerów i wspierać ich w konkurencyjności i innowacyjności.

Seria ZyXEL 1910 zawiera sześć modeli. Pierwsze dwa: GS1910-24 oraz GS1910-48, które umożliwiają połączenia Gigabitowe i pełny zakres funkcji warstwy 2, w tym obsługę QoS i VLAN, zabezpieczenia i zarządzanie zasilaniem oraz kompatybilność z IPv6. Modele GS1910-24HP oraz GS1910-48HP oferują wydajne zasilanie PoE, odpowiednie do wdrażania dużych instalacji telefonii IP, rozwiązań do monitoringu oraz urządzeń bezprzewodowych. Z kolei switche XGS1910-24 i XGS1910-48 wyróżniają się funkcją stakowania i dwoma lub czterema portami 10GbE dla połączeń typu uplink. Wszystkie przełączniki są zgodne ze standardem IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet i posiadają konfigurowane tryby niskiego zasilania, które redukują pobór prądu nawet o 70 procent. Ceny zaczynają się od niespełna 700 zł za najtańszy model, a kończą na 4600 zł netto za XGS1910-48.

 

Jedna odpowiedź do “Nowe switche od firmy ZyXEL”

  1. Topexingon pisze:

    Zyxel, zlote czasy modemow i tepsy….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *