WebHostingTalk

Artykuły z kategorii: Oprogramowanie

DJANGO SPRINT – polscy programiści rozwijają Django!

W weekend 15-16 lutego rusza krakowski Django Sprint. Już po raz trzeci programiści z całej Polski spotykają się by przez 48 godzin rozwijać framework, z którego korzystają m.in. twórcy Instagrama, Pinteresta czy Mozilla Firefox.

Przyjazne deweloperom, funcjonalne i wydajne narzędzie zostało stworzone by usprawnić pracę programistów i dziennikarzy obsługujących tętniacą newsami redakcję amerykańskiego dziennika Lawrence Journal-World. Cechą pracy w Newsroomie jest zmiana. Właśnie dlatego Django jest dynamiczny, elastyczny, daje się łatwo dostosowywać i kształtować. Pozwala pracować szybko, dostarcza gotowe mechanizmy często wykonywanych działań.

Przyczyną popularność Django jest nie tylko łatwość obsługi. Framework rozpowszechniany jest bezpłatnie, na wyjątkowo liberalnej licencji. Dlatego ludzie z całego świata pracują za darmo by go zmieniać i ulepszać.

Na czym polega Django Sprint?

Programiści spotykają się by poprawiać błędy zgłoszone za pomocą bugtrackera przez innych korzystających z Django. Dzięki temu framework działa lepiej a wydanie jego nowej wersji – ulepszonej i uzupełnionej o nowe możliwości – znacznie przyspiesza. Nad spójnością działań z ogólną wizją czuwają doświadczeni twórcy projektu – Core Developerzy.

sprint

Sprinty odbywają się na całym świecie – wszystkie łączy jedna zasada: to oddolne inicjatywy moderowane przez społeczności. Krakowską edycję Sprintu koordynuje Pykonik – grupa programistów zafascynowanych językiem Python. W trakcie comiesięcznych spotkań dynamika Pythona i Django przelewana jest przez członków społeczności w konretne działania: szerzenie programistycznego know how i integrację środowiska.

Pykonika, a także sam Django Sprint, wspiera krakowski hoster – firma MegiTeam. Między 15 a 23 lutego każdy, kto zechce, może z okazji Sprintu za darmo przetestować konto hostingowe wykorzystując powiększone gratisowe doładowanie na start. Kod doładowujący wysyłany jest mailem po założeniu serwisu.

Kliknij aby założyć  konto w MegiTeam z doładowaniem na start.

MegiTeam – hosting, który jako jeden z nielicznych w Polsce oferuje profesjonalne wsparcie dla Django, Ruby on Rails i Node.js. Każde konto w MegiTeam to autoinstalator stawiający aplikację jednym kliknięciem, git pozwalający na łatwe zarządzanie kodem, celeryd umożliwiający uruchamianie operacji w tle, łatwe cache’owanie z memcached, a także dynamiczne bazy jak MongoDB i Redis.

 

Źródło: Informacja prasowa

HP ułatwia organizacjom ewolucję w kierunku chmury

Firma HP ogłosiła, że zamierza poszerzyć swoją ofertę Converged Cloud o wspólne rozwiązania firm HP i Microsoft umożliwiające klientom przechodzenie do chmury w sposób prostszy i bardziej kompleksowy. Inicjatywa HP i Microsoft, o nazwie Joint Private Cloud, oferuje zoptymalizowane, wstępnie zintegrowane rozwiązania, bazujące na wspólnie rozwijanej technologii, a także wszechstronną ofertę sprzedaży i wsparcia przez cały cykl życia produktu.

HelpDesk OTRS – platforma wspierająca rejestrację i rozwiązywanie zgłoszeń

Helpdesk (z ang. – biuro pomocy) – część organizacji (dział, sekcja, zespół lub wyznaczona grupa osób) odpowiedzialna za przyjmowanie zgłoszeń od użytkowników oraz kontrolę ich rozwiązania. Są tzw. pojedynczym punktem kontaktu (ang. Single Point Of Contact – SPOC). W organizacjach samouczących się problemy powtarzające się są rozwiązywane na poziomie helpdesku.