WebHostingTalk

Oracle stawia na Intela

Oracle Polska oraz Intel Poland poinformowały o powołaniu Centrum Kompetencyjnego, w którym połączą swoje siły eksperci obu firm specjalizujący się w projektowaniu produktów serii „engineered systems”, oferowanych przez Oracle. Nowo utworzone Centrum zajmie się rozwojem i udoskonalaniem produktów serii EXA: Oracle Exadata Database Machine, Oracle Exalogic Elastic Cloud, Oracle Exalytics In-Memory Machine, a także pozostałych systemów programowo-sprzętowych: Oracle Database Appliance i Oracle Big Data Appliance.

Systemy programowo-sprzętowe oferowane przez Oracle opierają się na rozwiązaniach Intel, zawierając w zależności o konfiguracji różne odmiany renomowanych procesorów Intel Xeon. Kilkunastu specjalistów Centrum Kompetencyjnego będzie pracowało nad uzyskaniem jak najlepszej współpracy technologii procesorowej Intel oraz sprzętu i oprogramowania Oracle dla osiągnięcia maksymalnej wydajności projektowanych rozwiązań.

Wyrazem synergii działań Intel i Oracle będzie – oprócz prac badawczo-rozwojowych, także organizowanie wspólnych seminariów i warsztatów dla klientów, poświęconych prezentacji najlepszych praktyk w obsłudze, utrzymaniu i dostrajaniu produktów programowo-sprzętowych Oracle z procesorami Intel.

„Wyjątkowa, znana już dobrze na rynku wydajność i szybkość przetwarzania systemów klasy EXA bierze się właśnie stąd, że w produktach tych są optymalnie połączone najlepsze rozwiązania technologiczne oferowane przez Oracle i przez Intel” – komentuje Rafał Rębecki, ISV Channel Manager z Oracle Polska. „Dzięki idealnej współpracy technologii Intel i Oracle, nasze produkty systemowo-sprzętowe osiągają doskonałe wyniki w testach porównawczych, dzięki czemu nie mamy problemów w udowodnieniu przewagi tych produktów nad rozwiązaniami firm konkurencyjnych – takich, jak IBM, HP, czy Teradata”.

„Procesory Intel stanowią siłę napędową systemów serii EXA od premiery produktu Sun Oracle Exadata Database Machine w roku 2009” – powiedział Krzysztof Janicki, Central Eastern Europe MNC and Ecosystem Manager z firmy Intel Poland. „Od tamtego czasu dokładamy wszelkich starań w taką optymalizację naszych technologii, aby bezproblemowo integrowały się z pozostałymi komponentami maszyn sprzętowo-programowych Oracle. Nowo powołane Centrum Kompetencyjne zajmie się projektowaniem kolejnych wersji tych doskonałych i świetnie przyjętych przez rynek rozwiązań”.

Chmura tagów

Jedna odpowiedź do “Oracle stawia na Intela”

  1. PakaZ pisze:

    A oni niedawno się tak jeszcze o Itanium kłócili….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *