WebHostingTalk

Połowa polskich internautów nigdy nie zapłaciła za usługę internetową

Ponad połowa polskich internautów nigdy nie zapłaciła za dostępną za pośrednictwem Internetu treść lub usługę. Takie wyniki płyną z badania poświęconego tej tematyce, zrealizowanego pod koniec września przez Pentagon New Media oraz Best Content.

Spośród respondentów uczestniczących w badaniu, blisko co drugi (46,3 proc.) wskazał, że nigdy w życiu nie zapłacił za jakąkolwiek treść lub usługę oferowaną za pośrednictwem internetu.

Tak duża liczba osób unikających ponoszenia dodatkowych opłat w trakcie korzystania z sieci ukazuje sceptyczny, jak do tej pory, stosunek polskich internautów do tego typu usług. Uzyskane wyniki pozwalają jednak prognozować wzrost tego rynku.

Z drugiej strony, jak podkreślają autorzy badania, tak liczna grupa wciąż niepłacących za usługi w sieci świadczy o wciąż wysokim potencjale rozwojowym branży. Można bowiem przypuszczać, że wzorem państw zachodnich, liczba polskich internautów korzystających z płatnych treści i usług będzie systematycznie wzrastać ze względu na fakt, że coraz większa ich część dostępna jest za opłatą, a jednocześnie coraz mniej jest serwisów oferujących ich bezpłatne (i przy tym legalne) alternatywy.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 25 – 30 września 2013 roku na próbie 1076 respondentów należących do internetowego panelu badawczego Pentagon Online (www.pentagononline.pl).

Źródło: Pentagon New Media

Chmura tagów

2 odpowiedzi na “Połowa polskich internautów nigdy nie zapłaciła za usługę internetową”

  1. Juvenito pisze:

    Widzę, że aktywność na WHT wzrasta :) Fajnie Fajnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *