WebHostingTalk

Przedsiębiorstwa boją się o bezpieczeństwo IT

Cyberzagrożenia znajdują się na drugim miejscu listy głównych problemów, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa, a większy niepokój wywołuje tylko brak stabilności gospodarczej, wynika z badania przeprowadzonego w lipcu 2012 r. przez B2B International we współpracy z Kaspersky Lab, firmą zajmującą się tworzeniem oprogramowania antywirusowego.

W ramach badania swoje zdanie na temat zagadnień związanych z bezpieczeństwem IT wyraziło 3 300 przedstawicieli firm z 22 państw na całym świecie. Wszyscy respondenci biorą aktywny udział w procesie podejmowania ważnych decyzji biznesowych, łącznie z tymi dotyczącymi bezpieczeństwa IT. W przyszłości znaczenie problemów związanych z cyberprzestępczością z pewnością wzrośnie – pogląd ten podziela 42% badanych. Według przedstawicieli biznesu, w ciągu następnych dwóch lat cyberzagrożenia będą stanowiły największe zagrożenie dla firm, przewyższając nawet strach przed problemami gospodarczymi.

Dane statystyczne zebrane przez Kaspersky Lab wskazują na stale rosnącą aktywność cyberprzestępczą, a tym samym potwierdzają, że obawy respondentów nie są bezpodstawne. O ile w 2011 r. Kaspersky Lab wykrywał średnio 70 000 nowych szkodliwych programów dziennie, to w tym roku liczba ta zwiększyła się do 125 000. Ilość mobilnego szkodliwego oprogramowania, w szczególności atakującego mobilny system operacyjny Android, zwiększa się jeszcze szybciej: w 2011 r. liczba szkodliwych obiektów wzrosła 200 krotnie. Trzeba przyznać, że te liczby naprawdę robią wrażenie.

Pełną wersję raportu z badania przeprowadzonego przez B2B International w lipcu 2012 r. można pobrać ze strony http://www.kaspersky.com/downloads/pdf/kaspersky_global_it-security-risks-survey_report_eng_final.pdf.

Źródło informacji: Kaspersky Lab

Chmura tagów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *