WebHostingTalk

Przerwa w Amazon

W czwartek wieczorem firma Amazon miała problemy z zasilaniem w jednym ze swoich centrów danych. Przerwa spowodowała niedostępność kilku popularnych stron w USA, takich jak Pinterest.com czy Quora.com. Ofiarą problemów z zasilaniem padł również dostawca usług w chmurze dla programistów, mianowicie Heroku.com. Firma stwierdziła, że przerwa wyniosła aż osiem godzin.

 

Amazon nie przedstawił jeszcze szczegółowych informacji na temat przerw w dostawie prądu. Nie jest znana również dokładna lokalizacja pechowej serwerowni, gdyż firma nie udostępnia informacji o dokładnym adresie swoich centrów danych. Przypuszcza się, że chodzi o Wirginię.
Portal DataCenterDynamics poprosił o komentarz rzecznika firmy Amazon, jednak ten nie odpowiedział do chwili publikacji tego newsa. Jest natomiast pewne, że firma wyciągnie odpowiednie wnioski i zabezpieczy się przed takimi wpadkami.

Usługi w chmurze stają się coraz bardziej popularne. Problem chociażby w jednym centrum danych wpływa niestety na klientów czy dostawców usług internetowych. Liczba osób dotkniętych takimi awariami jest niemożliwa do oszacowania z powodu oferowania przez inne firmy swoich usług na infrastrukturze Amazon.

Ostatnią najgłośniejszą awarią w chmurze Amazon była niedostępność centrum danych w Dublinie. Początkowo firma obwiniła za brak dostępności… uderzenie pioruna, jednak dostawca energii elektrycznej do datacenter w Dublinie stanowczo zaprzeczył, że piorun był winowajcą awarii.

Źródło: DataCenterDynamics

Chmura tagów

Jedna odpowiedź do “Przerwa w Amazon”

  1. […] w 100% bezpieczna, bezawaryjna? Nie tak dawno Amazon zanotował przerwę w dostępności usług (http://www.wht.pl/przerwa-w-amazon/ ), czy chociażby przykład z „naszego podwórka” awaria Beyond.pl i niedostępność usługi […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *