WebHostingTalk

Pukawka.pl – klucz do sukcesu

Zapewne każda osoba z branży zna markę Pukawka.pl, pod którą prowadzona jest sprzedaż serwerów gier. W niniejszym artykule przedstawimy kilka szczegółów, które sprawiły, że Pukawka.pl jest jedną z wiodących marek.

Pukawka.pl jest oparta w głównej mierze na własnych rozwiązaniach. Podstawę stanowi autorski panel zarządzania, który od początku działalności w 2006 roku jest obecny i ciągle rozwijany o nowe funkcje. System jest to bardzo rozbudowany, ułatwia zarządzanie nie tylko serwerami gier klientom, ale także obsługę hostingu www, baz danych czy serwerów głosowych. W pełni automatyzuje proces płatności, realizację zamówień i zakładaniu serwerów.

Od strony administracyjnej umożliwia w pełni zautomatyzowane zarządzanie wszystkimi elementami panelu i serwisu, począwszy od kont klientów, serwerów, poprzez płatności i zamówienia, na produktach i zasobach sprzętowych skończywszy.

Stanowczą większość rozwiązań i funkcji Pukawka opracowała i wprowadziła jako pierwsza firma na rynku serwerów gier. Dziś wiele z tych rozwiązań jest standardem. Chociażby edycja linii startowej serwerów, edytor plików online, zarządzanie bazami danych, serwery FastDL, realny status serwera (odpytywanie query), system subkont, czy zautomatyzowany program partnerski.

Zastosowano również wiele autorskich rozwiązań serwerowych, które nie są widoczne dla klientów, także do zarządzania zasobami sprzętowymi oraz monitorowania procesów. Od początku istnienia, Pukawka stosuje macierz dyskową, która znacznie ułatwia pracę wielu procesów związanych z instalacją serwerów gier, ich aktualizacją i wprowadzaniem udoskonaleń.

Jako pierwsi niebawem wprowadzą innowacyjną usługę serwerów gier w chmurze. Będzie to usługa skierowana do tych klientów, których serwery wymagają hostingu dedykowanego z zasobami gwarantowanymi, np. na potrzeby serwerów Minecraft oraz wydajności w serwerach na potrzeby turniejowe, jak popularna gra Counter Strike 1.6 w wersji 1000 FPS. Będzie to usługa realizowana w ramach istniejącego już panelu klienta i w pełni z nim zintegrowana.

Źródło: na podstawie materiałów od Pukawka.pl, za które dziękujemy.

Jedna odpowiedź do “Pukawka.pl – klucz do sukcesu”

  1. nrm pisze:

    w jakim języku jest to zdanie? „Stanowczą większość rozwiązań i funkcji opracowano i wprowadzono jako pierwsi na rynku serwerów gier”.
    zresztą cały wpis jest w podobnym klimacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *