WebHostingTalk

Ranking firm hostingowych – wprowadzenie

W wirtualnym świecie wyrasta coraz więcej firm hostingowych. Nie każda firma jest uczciwa czy wiarygodna, dlatego powstał specjalny ranking firm z opiniami klientów. W poniższym artykule postaram się przybliżyć zasadę działania i zarazem zaprosić do wystawiania opinii usługodawcą.

Pod adresem http://www.webhostingtalk.pl/ranking znajduje się strona rankingowa. Podzielona ona jest na cztery kategorie – hosting współdzielony, VPS, serwery dedykowane oraz domeny. Dodatkowo każda kategoria ma segregacje (od najlepszego do najgorszego) w przedziale niezawodność, support, możliwości techniczne i na samym końcu cena / jakość.
Pozycja w rankingu obliczana jest na podstawie opinii klientów.

Jak dodać własną opinię?

Przechodzimy do adresu http://www.webhostingtalk.pl/opinie i wybieramy pole „Przejdź do formularza”.

W kolejnym oknie wybieramy firmę której chcemy dodać opinię (pozytywną lub negatywną) – w moim przypadku wybrałem Progreso.pl.

Gdy już wybierzemy właściwego usługodawcę przechodzimy do mini ankiety w której odpowiadamy zgodnie z prawdą. W formularzu zostały zadane następujące zapytania:

  1. Rodzaj usługi – wybieramy zgodnie z naszą wykupioną usługą w danej firmie.
  2. Od kiedy korzystasz z usług firmy – czyli od kiedy mamy ważne konto np. VPS w danej firmie.
  3. Niezawodność – od najniższej do najwyższej, ocena zależy w dużym stopniu od awaryjności serwerów naszego usługodawcy.
  4. Support – od najniższej do najwyższej, oceniamy BOK firmy.
  5. Możliwości techniczne – od najniższej do najwyższej, ocenie podlega konkurencyjność oferty w stosunku do innych firm hostingowych.
  6. Cena / Jakość – od najniższej do najwyższej, ocenie podlega stosunek ceny do sprzedawanej usługi.
  7. Opinie o firmie hostingowej – najważniejsze ze wszystkich możliwych. Właśnie w tym polu możemy przedstawić nasze własne spostrzeżenia dotyczące wykupionej usługi oraz firmy. Opinia powinna być napisana poprawnie gramatycznie, nie może być kopiowana od innych dodających, przejrzysta i niezbyt długa.
  8. Polecam / Nie polecam – wystawiamy kciuk do góry gdy firma jest godna naszego polecenia, zaś kciuk w dół gdy firma nas zawiodła.

Podajemy nasz adres e-mail, wpisujemy adres strony, który znajduje się na serwerach firmy, której wystawiamy opinię. Wpisujemy stolicę Polski oraz akceptujemy regulamin (http://www.webhostingtalk.pl/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules) i klikamy na podgląd opinii.

Jak widać na załączonym screenie opinia jest już gotowa do wystawienia. Jeżeli popełniliśmy gdzieś błąd w tym miejscu możemy jeszcze poprawić opinię. Jeżeli nie, klikamy na „Dodaj opinię”.

W oknie serwis dziękuje nam za dodanie opinii. Teraz wystarczy zalogować się na swój adres e-mailowy i aktywować opinię.

 

Tak wygląda dodana opinia. Oczywiście opinia została usunięta, gdyż została dodana tylko na potrzeby tego krótkiego artykułu. Podejrzane opinie są analizowane i usuwane przez moderatorów, dzięki temu ranking staje się wiarygodnym źródłem wyboru hostingu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *