WebHostingTalk

S-NET z nową lokalizacją

Spółka S-NET z końcem lipca 2012 roku oddała do użytku nowe sale kolokacyjne na terenie Warszawy. Decyzję o rozwoju Centrum Danych podjęto w odpowiedzi na duże zainteresowanie warszawskich usług Data Center ze strony klientów. Nowe Centrum Danych utworzono wspólnie z partnerem technologicznym- firmą Varion Telecom Sp. z o.o. Obiekt zlokalizowany jest w centrum Warszawy, przy ulicy Poleczki i dlatego też został oznaczony jako „S-NET Poleczki Data Center”.

Główne cechy nowej powierzchni kolokacyjnej to:

 

 • powierzchnia – aktualnie wykorzystywana na poziomie 1300 m2, z możliwością rozbudowy do 3500 m2 lub 5700 m2, przewidzianą na okres najbliższych 5 miesięcy
 • konkurencyjne ceny energii elektrycznej, niższe niż w przypadku większości Data Center w Polsce
 • bardzo duża nośność podłogi – 50KN/m2, umożliwiająca kolokację nawet najcięższych urządzeń telekomunikacyjnych
 • bardzo duży przydział mocy za pośrednictwem dwóch linii energetycznych, dający możliwość udostępnienia większej energii niż w innych Data Center w Polsce
 • gwarantowane zasilanie
 • klimatyzacja precyzyjna
 • certyfikat bezpieczeństwa ISO 27001

W „S-NET Poleczki Data Center” świadczone są usługi takie, jak: kolokacja serwerów i szaf, serwery dedykowane, hosting oraz S-NET Cloud Hosting.

Nowe Centrum Kolokacyjne jest połączone z siecią S-NET poprzez dedykowane łącza światłowodowe. Aktualnie, po oddaniu do użytku powierzchni „S-NET Poleczki Data Center”, spółka dysponuje czterema obiektami, w których jest w stanie świadczyć szereg usług dla klientów z całego kraju. Dwa z nich znajdują się w Warszawie, a kolejne dwa w Krakowie. W ramach wielu lokalizacji S-NET może świadczyć usługi Recovery oraz Disaster Data Center w oparciu o kilka kolokacji. Dodatkowym atutem jest połączenie wszystkich czterech obiektów poprzez wydajną sieć światłowodową.

Źródło: Informacja prasowa / s-net.pl

Chmura tagów

2 odpowiedzi na “S-NET z nową lokalizacją”

 1. Magda Zarych pisze:

  Gratuluję rozwoju :)

 2. Tomek pisze:

  Czyżby to nie to same DC z którego korzysta Netia ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *