WebHostingTalk

Serwery od AMD

Podczas AMD Fusion Developer Summit 2012 (AFDS) firma AMD zaprezentowała serwery, które zostały w całości zbudowane ze swoich komponentów. Dzięki przejęciu SeaMicro sprawa została bardzo ułatwiona. Projekt serwera składa się z kilku „kart serwerowych”, natomiast całość zajmuje 10U. Budując własne serwery AMD będzie w stanie bardziej konkurencyjne w stosunku do Intela, który dominuje na rynku serwerowym.

Procesory wykorzystane w serwerze od AMD to Opterony o nazwie kodowej Seul. Jest to 8 rdzeniowy układ, taktujący na poziomie 2GHz. W jednym serwerze zmieści się do 64 serwerowych kart, co pozwala na uzyskanie aż 512 rdzeni, a cała szafa zapewni aż 2048 rdzeni do wykorzystania. Jest to bardzo imponujący wynik zważywszy na fakt, że jest to debiut AMD na rynku gotowych serwerów. Firma uspokaja, że nie zamierza konkurować ze swoimi własnymi partnerami. Analitycy przewidują, że dzięki wejściu na rynek gotowych serwerów AMD zdecydowanie zwiększy swój udział w ogólnym rynku dzięki czemu zmniejszy się monopol Intela.  Firma chce również podzielić się swoją technologią ze swoimi najbliższymi partnerami na rynku serwerów. Pierwsze serwery oparte na technologi SeaMicro będą dostępne już w listopadzie.

Karta serwerowa
Jest to najciekawszy element tej układanki. Jest to specjalna karta, która jest montowana w serwerach. Umieszczono na niej procesor Opteron o nazwie kodowej Seoul, jak i inne ważne podzespoły.

Źródło: Softpedia

Chmura tagów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *