WebHostingTalk

Spory wzrost liczby rejestracji nazw domen .eu w III kwartale 2012 roku

Eu logo

Bruksela 11 grudnia 2012Jak wynika z najnowszego raportu na temat postępów rejestru .eu EURid, liczba rejestracji nazw domen .eu w III kwartale 2012 roku wzrosła o więcej niż 7% rok do roku i jest to już drugi taki kwartał z rzędu. Stopa wzrostu netto w III kwartale, która wyniosła 7,4%, była podobna do wyniku uzyskanego w II kwartale – 7,6%.

W 2012 roku liczba rejestracji .eu stabilnie rosła, a wyniki za III kwartał potwierdzają konsekwentną realizację naszych celów wzrostowych” – powiedział Marc Van Wesemael, Dyrektor Generalny EURid. „W trudnych dla gospodarki czasach prowadzenie biznesu online staje się jeszcze bardziej atrakcyjne. Wzrost liczby rejestracji .eu odbieram jako dowód na istnienie tej tendencji w całej Europie.”

 

Raport EURid za III kwartał 2012 roku pokazuje, że najwyższy, 35% wzrost liczby rejestracji domen .eu w porównaniu z III kwartałem 2011 roku .eu uzyskała Malta, wyprzedzając Słowację (22%) i Austrię (21%). W tym samym czasie liczba rejestracji wzrosła o ponad 15% rok do roku w kolejnych czterech krajach Unii Europejskiej: Republice Czeskiej, Grecji, Słowenii i na Litwie.

 

Domena .eu zakończyła III kwartał 2012 roku liczbą 3,67 mln zarejestrowanych nazw domen. W całej Unii Europejskiej zanotowano o 8% więcej rejestracji nazw domen .eu niż w tym samym kwartale 2011 roku. W tych trzech miesiącach w Grecji, Słowacji, Hiszpanii i na Malcie zanotowano wzrost o co najmniej 5%.

 

Pełny raport za III kwartał 2012 roku można pobrać tutaj: http://link.eurid.eu/reports.

 

Źródło: Informacja prasowa

Chmura tagów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *