WebHostingTalk

Artykuły z kategorii: Świat

Brightbox pierwszym europejskim partnerem Ubuntu Certified Public Cloud

Brightbox, jedna z większych firm udostępniająca usługi w chmurze została wczoraj partnerem programu Certified Public Cloud.  Firma przez ponad dwa lata udostępniała swoim klientem najnowsze obrazy Ubuntu w kilka dni po udostępnieniu ich na oficjalnej witrynie Cannonical co było jednym z warunków przystąpienia do programu.

Relacja z WorldHostingDays 2014

Na stronie organizatora największej konferencji hostingowej w Europie pojawiły się zdjęcia ale przede wszystkim prezentacje wszystkich prelegentów.

Bez dłuższego wstępu zapraszam wszystkich do galerii: http://www.worldhostingdays.com/eng/whd-2014.php

Oraz wspomnianych prezentacji:

Dzień pierwszy: http://www.worldhostingdays.com/eng/agenda-140401.php

Dzień drugi: http://www.worldhostingdays.com/eng/agenda-140402.php

Dzień trzeci: http://www.worldhostingdays.com/eng/agenda-140403.php

 

Aby pobrać prezentacje kliknij na ikonkę:

whd-pdf

Problemy w Hetzner.de – dane klientów mogły zostać wykradzione.

Jak podaje Niebiezpiecznik.pl klienci popularnej serwerowni Hetzner otrzymali email z informacją o prawdopodobieństwie wycieku danych osobowych klientów.

 

Zalecamy zmianę haseł dostępowych do wszystkich usług.

Dyskusja na forum: http://www.webhostingtalk.pl/topic/43684-wyciek-danych-w-hetznerde/

Po więcej szczegółów zapraszamy do artykułu http://niebezpiecznik.pl/post/hetzner-zbackdoorowany-dane-klientow-najprawdopodobniej-wykradzione/

Hitachi przedstawia zunifikowaną platformę z wirtualizacją wszystkich typów danych

Wczoraj miała miejsce premiera jednego z ważniejszych produktów HDS w tym roku. Firma Hitachi Data Systems wprowadziła do sprzedaży pierwszy zunifikowany system pamięci masowej, który oferuje wirtualizację wszystkich typów danych – plikowych, blokowych i obiektowych. Platforma Hitachi Unified Storage VM (HUS VM) została zaprojektowana z myślą o średnich i dużych przedsiębiorstwach. Cechuje się uproszczoną obsługą i umożliwia efektywniejsze zarządzanie wszystkimi zwirtualizowanymi zasobami pamięciowymi, w tym heterogeniczną pamięcią masową.

Oracle z ofertą cloud IaaS

Firma Oracle jako jedna z ostatnich wielkich gigantów IT dołącza do usługodawców chmur obliczeniowych IaaS (Infrastructure as a Service). Szczegółowe informacje na temat chmury IaaS firma przedstawi na Oracle OpenWorld.