WebHostingTalk

Toshiba prezentuje nowe dyski twarde

Toshiba zaprezentowała nowe dyski twarde przeznaczone do stosowania w serwerach jak i stacjach roboczych. Nowy produkt może pomieścić aż do 900GB danych i składa się z talerzy, które kręcą się z prędkością 10.500 RPM. Nowe dyski twarde  Toshiby należą do serii AL13SE i posiadają interfejs SAS o przepustowości 6 Gb/s.  

„Duże firmy i korporacje mają nie lada wyzwanie aby zarządzać ogromną ilością danych. Dla nich właśnie przeznaczone są nowe dyski z serii AL13SE. Kluczem jest nie tylko zwiększenie pojemności, ale również wydajności i niezawodności naszych dysków twardych” – powiedział Martin Larsson, Toshiba Electronics Europe Storage Products Division.

Toshiba zwiększyła gęstość ścieżek o 21 % za pomocą podwójnego pozycjonowania głowicy, dzięki czemu zwiększona została pojemność dysku, a sam dysk nie utracił na prędkości odczytu i zapisu danych. Firma twierdzi, że roczne zużycie danych jest obecnie szacowane na poziomie 9,75 Zettabajtów.

Nowe dyski mają 64MB pamięci podręcznej. Zastosowano w nich interfejs Serial Attached SCSI (SAS) o prędkości 6 Gb/s. Dyski będą oferowały pojemność 300 GB, 450 GB, 600GB i 900GB. Maksymalną prędkość transferu to 286 MB/s. Sprzedaż jak i produkcja rozpocznie się już w sierpniu. Ceny nie są znane.

Źródło: http://www.datacenterdynamics.com/focus/archive/2012/07/toshiba-targets-big-data-environments-new-hdd
Zdjęcie: http://www.naszaklima.pl/images/stories/k01326.toshiba.jpg

Chmura tagów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *