WebHostingTalk

Verizon, Vodafone i MTS wybrały serwery HP ProLiant zapewniające standaryzację i niższe koszty

Warszawa, 9 lipca 2012 r. – HP poinformował, że firmy Verizon, Vodafone oraz Mobile TeleSystems OJSC (MTS), będące światowymi liderami wśród dostawców usług komunikacji przewodowej i bezprzewodowej, podpisały nowe umowy dotyczące zakupu i dostawy serwerów typu ISS (Industry Standard Servers).

W ramach trzyletnich umów HP dostarczy firmom Verizon, Vodafone i MTS serwery HP ProLiant wyposażone w najnowsze procesory firmy Intel®. Pozwoli to tym operatorom na zaoferowanie nowych usług łącznie ponad 490 milionom abonentów.

Verizon to światowy lider w dziedzinie usług szerokopasmowego przesyłania danych, transmisji wideo oraz innych rodzajów komunikacji przewodowej i bezprzewodowej dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw, instytucji rządowych i odbiorców hurtowych. Vodafone jest jednym z największych operatorów telefonii komórkowej na świecie. Inwestuje w ponad 30 krajach na pięciu kontynentach i współpracuje z partnerami na 40 kolejnych rynkach. MTS to największy dostawca telekomunikacyjny w Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw (WNP).

Każda z tych firm potrzebowała rozwiązania, które umożliwiłoby im dalszą standaryzację centrów przetwarzania danych z wykorzystaniem technologii serwerów x86, a także obniżenie kosztów działalności i całkowitego kosztu posiadania serwerów.

Umowa została zawarta dzięki ścisłej współpracy pomiędzy firmami Verizon, Vodafone i MTS, co pozwoliło im na uzgodnienie wspólnych standardów i zakup całości zamówienia u jednego dostawcy.

HP dostarcza również tym klientom rozwiązania Infrastruktury Konwergentnej HP obejmujące między innymi tysiące serwerów i systemów strategicznych oraz innowacyjne produkty pamięci masowej i przetwarzania w chmurze. Korzyści z tej oferty technologicznej to między innymi:

  • Skrócony czas uzyskania przychodów dzięki HP CloudSystem – kompleksowemu, zintegrowanemu rozwiązaniu do szybkiego tworzenia usług i zarządzania nimi w różnych modelach chmur obliczeniowych. Dzięki rozwiązaniu HP CloudSystem i programom pomocniczym operatorzy mogą wdrażać nowe usługi w chmurze obliczeniowej w ciągu minut lub godzin, a nie w ciągu tygodni lub miesięcy, jak w przypadku metod ręcznej konfiguracji.
  • Wyższa dostępność centrów przetwarzania danych dzięki serwerom HP ProLiant Generation 8 (Gen 8) w architekturze HP ProActive Insight. Wydajny sprzęt i oprogramowanie automatyzują każdy element obsługi w całym cyklu eksploatacji serwera i eliminują konieczność ręcznych działań, które mogą powodować przestoje. Jednocześnie nieprzerwanie dostarczane są informacje o stanie serwerów, zużyciu energii i inne dane diagnostyczne.
  • Ulepszone administrowanie serwerami za pomocą systemu HP Virtual Connect, który automatycznie podłącza serwery i maszyny wirtualne do sieci LAN i SAN bez konieczności wykonywania powtarzalnych, podatnych na błędy czynności. Ponieważ nie są do tego potrzebne dodatkowe karty typu mezzanine ani kosztowne licencje na oprogramowanie, HP Virtual Connect redukuje złożoność i zbędne koszty.
  • Większa efektywność dzięki zastosowaniu pamięci masowych HP 3PAR Storage z obsługą wielu podmiotów i konsolidacją ogromnych ilości danych w ramach jednej macierzy. Pozwala to na automatyczne udostępnianie pamięci masowej zgodnie z potrzebami środowisk wirtualnych, chmur obliczeniowych oraz infrastruktury informatycznej udostępnianej w postaci usług.
  • Zwiększona wydajność serwerów HP ProLiant DL980 G7 opartych na architekturze HP PREMA, umożliwiającej obsługę nawet najbardziej intensywnego przetwarzania danych dzięki minimalizacji liczby wąskich gardeł w systemie, redukcji obciążenia magistrali systemowej i rozszerzonej diagnostyce.

Informacje o HP

HP tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi, biznes i społeczeństwo. Jako największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, HP dostarcza szerokie portfolio produktów, obejmujące drukarki, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną. Więcej informacji na temat HP można znaleźć pod adresem http://www.hp.com/.

Źródło: Informacja Prasowa HP, Sigma Int.

Chmura tagów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *