WebHostingTalk

Google płaci za hakowanie

Po sukcesie pierwszego Pwnium, które polegało na wyszukiwaniu błędów w popularnej przeglądarce, twórcy Chrome znów organizują konkurs dla wszystkich, którzy lubią szukać „dziury w całym” i przy okazji chcieliby trochę zarobić.
Pwnium 2, który odbędzie się 10 października w ramach świętującej swoje dziesięciolecie konferencji „Hack in the Box” pozwoli zarobić nawet 60 tysięcy dolarów osobie, która znajdzie poważną dziurę w windowsowej wersji przeglądarki Chrome i potem będzie w stanie zaprezentować ją na konferencji na sprzęcie dostarczonym przez organizatorów.

Trochę mniejsze nagrody (odpowiednio 50 i 40 tysięcy dolarów) czekają z kolei na osoby, które wynajdą exploit na Chrome korzystający np. z dziur w kernelu Windowsa czy niezwiązany bezpośrednio z Chrome, a np. pluginem Flasha czy innymi dodatkowymi aplikacjami powiązanymi z przeglądarką.

Jeśli czujecie się na siłach już możecie zacząć szukać błędów, na ew. wyniki waszych starań pozostały jeszcze 2 miesiące. Konferencja „Hack in the Box” na której zostaną zaprezentowane wyniki konkursu na exploity odbywa się w Koala Lumpur (Malezja), więc może być to przy okazji całkiem fajna wycieczka. Nie wiemy jednak czy Google opłaca przelot i hotel, ale otrzymanie ewentualnej nagrody powinno to wynagrodzić te niedogodności :).

Pełne szczególy dotyczące zasad konkursu Pwnium 2 dostepne są pod adresem: http://blog.chromium.org/2012/08/announcing-pwnium-2.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *